Astroprocent

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Start Wydarzenia Astroprocent dofinansuje III OKZŚ

Astroprocent dofinansuje III OKZŚ

Email Drukuj PDF

Mamy przyjemność poinformować, że Akcja "1% na astronomię" będzie jednym ze sponsorów III Ogólnopolskiej Konferencji na temat Zanieczyszczenia Świetlnego, która tym razem odbędzie w dniach 25-27 września 2015r. na Politechnice Krakowskiej. Spotkanie to staje się coroczną areną wielu ciekawych prelekcji, debat czy prezentacji badań nad coraz bardziej uciążliwym zjawiskiem dla astronomii, jakim jest bez wątpienia zanieczyszczenie sztucznym światłem w Polsce. Astroprocent obok finansowania bezpośrednich działań zmierzających ku ochronie ciemnego nieba, jak np. wyjazdy działaczy do licznych władz samorządowych w celu omówienia możliwości stosowania tylko prawidłowych opraw oświetlenia ulicznego, stawia także na udział przedstawicieli w różnego typu konferencjach, sympozjach lub spotkaniach służących zwiększeniu świadomości społecznej na temat problemu zwanego jako "light pollution". Krakowska konferencja będzie tego doskonałym przykładem, tym bardziej, iż w 2015 roku obchodzić będziemy Międzynarodowy Rok Światła.

 

 

 

III Ogólnopolska Konferencja na temat Zanieczyszczenia Światłem

„2015 – Międzynarodowy Rok Światła”

3rd Nationwide Conference on Light Pollution

2015 – International Year of Light

 

Termin – 25-27 września 2015 r.

 

Organizatorzy:

Politechnika Krakowska, Wydział Inżynierii Środowiska, Instytut zaopatrzenia w Wodę i Ochrony Środowiska

Wodociągi Krakowskie

Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie, Katedra Astronomii

Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii

Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Wrocławski, Instytut Astronomiczny

Stowarzyszenie Polaris - OPP

 


"Głównym celem corocznych konferencji jest przybliżenie problemu zanieczyszczenia światłem nieba nocnego.

W ostatnich latach zjawisko to przybrało znacząco na sile, szczególnie zauważalne jest na obszarach zurbanizowanych, gdzie na skutek nadmiernego i nieprawidłowego oświetlania miast, prowadzi do wielu negatywnych konsekwencji odczuwalnych przez wszystkie organizmy, zarówno faunę i florę, jak również człowieka.

Temat początkowo popularyzowany głównie przez środowisko astronomiczne doczekał się zainteresowania ze strony specjalistów z różnych dziedzin. Podczas konferencji pragniemy poruszyć wiele aspektów związanych z negatywnym wpływem zanieczyszczenia świetlnego nie tylko na środowisko przyrodnicze i zdrowie człowieka. Przez wzgląd na interdyscyplinarny charakter konferencji do udziału zapraszamy astronomów, ekologów, urbanistów, ekonomistów, prawników, lekarzy, samorządy gminne, osoby aktywnie działające na rzecz ochrony ciemności oraz wszystkich zainteresowanych tematyką konferencji."

Fanpage OKZŚ.

Poprawiony: niedziela, 11 stycznia 2015 00:37  

Co to jest Astroprocent?

Astroprocent, to akcja pozyskująca odpisy podatkowe 1% na rzecz popularyzacji astronomii i ochrony ciemnego nieba...

Przekaż 1% na astronomię!

KRS: 0000076686


Wypełnij deklarację PIT!